PTS Janosik rozpoczyna nowy projekt mający na celu popularyzacje judo

Zawody i trening judo zwiększa u najmłodszych pewność siebie, koncentrację, opanowanie oraz systematyczność działań prowadzących do pożądanego efektu. W prostej linii przekłada się to na naturalne kształtowanie wielu pozytywnych nawyków, lepsze oceny oraz wyższą frekwencję w szkole czy budowanie trwałych, opartych na współpracy więzi społecznych. Judo jest sportem kontaktowym, istnieje tu potencjalna możliwość urazu.

Dzieci bardzo szybko uczą się, iż należy szanować rywala. Jeżeli rzucimy przeciwnika z niepotrzebnie dużą siłą, może on odpłacić tym samym następnym razem. Kilkulatki uczą się dzięki temu empatii, co pomaga przeciwdziałać przemocy i znęcaniu się nad innymi. Potwierdza to UNESCO, które w roku 2017 uznało judo za najlepszy sport początkowy do szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 21 lat. Podobnego zdania jest również Światowa Organizacja Zdrowia, promująca judo jako najlepszy sport dla dzieci w wieku od lat pięciu do dwunastu. Płynących z całego świata rekomendacji jest zresztą dużo więcej, gdyż korzyści płynące z regularnego treningu judo są nie do przecenienia, szczególnie u najmłodszych. Teraz my wychodząc naprzeciw klubom z południa Polski postanowiliśmy uruchomić projekt „POŁUDNIE – LIGA JUDO” PLJUDO.pl

Liga dedykowana jest dla zawodników zrzeszonych w klubach judo z rocznika 2007 i młodszych. W sezonie 2019/2020 odbędzie się 6 edycji / 12.10.2019, 3.11.2019, 1.12.2019, 8.03.2020, 05.04.2020, finał 24.05.2020 / na hali BKS Stal Bielsko-Biała ul. Rychlińskiego 19.

Przewidujemy udział około 350 zawodników z klubów południowej Polski, nie wykluczone że wystartują również Czesi i Słowacy.

Serdecznie zapraszamy

PTS Janosik Bielsko-Biała

2 comments

Dołącz do dyskusji